بهبود کیفیت ساخت‌وساز در کشور در گرو صنعتی‌سازی کلیه سازه‌های مهندسی از جمله ساختمان‌ها و پل‌ها و جایگزین نمودن هرچه بیشتر پیش‌ساخته‌سازی قطعات به‌جای درجاسازی آنهاست. قطعات بتنی پیش‌تنیده از جمله (تیرچه پیش‌تنیده، تراورس، تیرهای پل، سنگدال ترافیکی) از محصولات پیش‌ساخته بتنی هستند که با بکارگیری تکنولوژی پیش‌تنیدگی (Prestressing) در آنها، علاوه بر کاهش قابل ملاحظه مصرف مصالح استراتژیکی همچون فولاد و کمک به کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی، قیمت تمام‌شده آنها بسیار پایین بوده و لذا از لحاظ اقتصادی دارای مزیت مطلق، نسبت به محصولات مشابه خود می‌باشند.

تیرچه پیش تنیده ایران در راستای توسعه زیرساخت‌های صنعتی‌سازی ساختمان و آبادانی کشور عزیزمان ایران و با اتکا به مهندسان و کادر فنی مجرب و کارآزموده خود و با چند دهه تجربه در زمینه پیش تنیدگی، آماده ارایه خدمات مربوط به احداث و راه‌اندازی خط تولید کلیه قطعات بتنی پیش‌تنیده مطابق با استانداردها و آیین‌نامه‌های داخلی و بین‌المللی معتبر در داخل کشور و همچنین در کشورهای همسایه است.

شرکت تیرچه پیش تنیده ایران با تولید تیرچه صنعتی و تیرچه استاندارد و تیرچه پیش تنیده  در حال حاضر آماده عقد قرار داد برای فروش دستگاه تولید تیرچه پیش تنیده و راه اندازی خط تولید تیرچه پیشتنیده می باشد.

شرایط لازم برای تیرچه های استاندارد

توجه داشته باشید که در حال حاضر تنها تولید کننده تیرچه پیش تنیده صنعتی استاندارد با لبه های 4 سانتی که مناسب برای استفاده با فوم های سقفی موجود در بازار هستند ، تیرچه پیش تنیده ایران می باشد .متاسفانه برخی از افراد سود جو اقدام به راه اندازی وب سایت و معرفی خود به عنوان تولید کننده و یا مشاور در زمینه راه اندازی خط تولید تیرچه پیش تنیده و حتی تامین کننده تجهیزات پیش تنیدگی نموده اند در صورتی که اجازه بازدید از کارخانه خود را هم نمی دهند و این یا به دلیل  تولید تیرچه پیش تنیده به صورت کارگاهی نه کارخانه ای و غیر استاندارد و یا عدم وجود کارخانه و ماهیت واسطه گری این افراد می باشد . با توجه  آیین نامه های ساختمانی و مصوبات نظام مهندسی و شهرداری ها فقط استفاده از تیرچه پیش تنیده با تاییدیه استاندارد مجاز می باشد.

روشن است کارخانه ای که خود موفق به اخذ استاندارد گشته و از دستگاه های به روز تولید اروپا استفاده می نماید صلاحیت مشاوره و راه اندازی خط تولید تیرچه پیش تنیده را دارا می باشد. رزومه اجرای تیرچه پیش تنیده ایران در سال های اخیر(حدود یک میلیون متر طول فقط در سال 93 ) و تایید آن توسط سازمان های عمران و شرکت های مشاور و مهندسین ناظر خود گواه این موضوع می باشد. خواهشمندیم در صورت نیاز به خرید تیرچه پیش تنیده و یا راه اندازی خط تولید تیرچه پیش تنیده  حتما تقاضای بازدید از کارخانه و رویت گواهی استاندارد و پروانه بهره برداری (نه پروانه تاسیس) را نمایید .  درب های کار خانه تیرچه پیش تنیده ایران همواره برای بازدید به روی تمامی عزیزان باز می باشد

احداث، راه‌اندازی و بهره‌برداری از خط تولید قطعات بتن پیش‌تنیده دریک طیف نسبتا” گسترده نیمه‌اتوماتیک تا تمام‌اتوماتیک، قابل اجراست و انتخاب نقطه بهینه در این طیف بستگی به پارامترهای متعددی از جمله جامعه مصرف‌کننده هدف، زیرساخت‌های ارتباطی و صنعتی محل احداث کارخانه، خصوصیات اقلیمی و قدرت مالی سرمایه‌گذار دارد.
متقضیان دریافت این خدمات می‌توانند درخواست خود را که مشتمل بر مشخصات تماس و همچنین مشخصات محل احتمالی مورد نظر سرمایه‌گذار جهت احداث کارخانه شامل آدرس، ابعاد سوله احتمالی موجود، لیست امکانات موجود مانند (برق و آب) و غیره می‌باشد را به مدیریت بخش تولید شرکت، به نشانی الکترونیکی info@iranjoists.ir   ویا شماره فکس 02632774410 ارسال نمایند تا پس از مطالعه و بررسی‌ اولیه، هماهنگی‌های لازم جهت تماس و انجام مذاکرات حضوری صورت گیرد.

فرآیند تولید تیرچه‌ پیش‌تنیده 

روش تولید تیرچه‌های پیش تنیده  (Prestressed Joists) از نوع پیش‌کشیدگی(Pretensioning)  است. بدین معنی که ابتدا، وایرهای فولادی استانداردی که بطور ویژه برای قطعات بتنی پیش‌تنیده تولید گردیده و دارای حداقل مقاومت کششی 17500kgf/cm2 می‌باشند بر روی بستر، در ترازهای کاملا” دقیق قرار گرفته و به اندازه مشخص‌شده در آیین‌نامه، تحت کشش قرار می‌گیرند. سپس بتن بسیار مرغوب مخصوص قطعات پیش‌تنیده با اسلامپ صفر (Non Slump) و با حداقل مقاومت نهایی (350kgf/cm2) توسط دستگاه اکسترودر (Extruder) تمام اتوماتیک این وایرهای فولادی را دربر می‌گیرد.

پس از عمل‌آوری (Curing) بتن با حرارت و بخار آب و پس از گیرش بتن و کسب حداقل مقاومت مندرج در آیین‌نامه، وایرهای فولادی به آرامی رها گردیده و قطعات بتنی بر اساس طول‌های مورد نیاز، برش خورده و به محل کارگاه حمل می‌گردند.

رها شدن وایرها موجب ایجاد یک نیروی فشاری بزرگ در بتن شده که نیروی پیش‌تنیدگی (Prestressing) نامیده می‌شود.با مشاهده دقیق تراز قرارگیری وایرها در مقطع تیرچه، مشخص می‌گردد که محل برآیند نیروی پیش‌تنیدگی کمی پایین‌تر از مرکز هندسی مقطع تیرچه‌ قرار دارد. این خروج از مرکزیت، ایجاد یک  لنگر خمشی علاوه بر نیروی فشاری پیش‌تنیدگی را در پی خواهد داشت. این لنگر موجب خیز منفی (رو به بالا) در تیرچه تا مرحله قبل از بارگذاری می‌گردد.